Outlet
Tel: 71 712 24 85
Porównaj (0)

Lateks czy pianka memory?

Jest to jedno z podstawowych pytań, które należy sobie zadań podczas zakupu nowego materaca. Oba typy pianki charakteryzują się bardzo ciekawymi i pożądanymi przez każdego użytkownika właściwościami.

Sleeptime - Pianka lateksowaPianka lateksowa...

  jest połączeniem dwóch bardzo istotnych właściwości: wytrzymałości i elastyczności. Pianka ta charakteryzuje się wysoką odpornością na eksploatację, co więc ważne odnośnie kupowania materaca – zwiększa jego wytrzymałość. Dodatkowo posiada ona właściwości antyalergiczne, co jest dużym plusem ze względu na to, że coraz więcej osób w obecnych czasach ma problemy z uczuleniami, a taka właściwość materaca zdecydowanie ułatwia korzystanie z niego osobom, które narzekają na alergie. Pianka lateksowa ze względu na elastyczność idealnie dopasowuje się do kształtu ciała, w związku z czym zapewnia bardzo dobre podparcie dla kręgosłupa podczas snu. Również osoby, które mają problemy z częstym nocnym przewracaniem się będą z tego rodzaju pianki zadowolone. Niweluje ona bowiem odkształcanie się materaca podczas nocnego poszukiwania 'pozycji idealnej'.

 Zobacz również: Twardość materaca Ortopedyczne właściwości materaca Wybór materaca

Sleeptime - pianka memory

Pianka memory...

  została wynaleziona przez naukowców Nasa, w związku z czym jest to bardziej zaawansowany rodzaj wypełnienia materaca. Gwarantuje ona tzw. pamięć materiału, co oznacza, że  pod wpływem temperatury odpowiednio dopasowuje się do kształtu ciała, a w momencie, kiedy nacisk na materac zanika (wstajemy z materaca), powraca ona do swojej pierwotnej formy. Jest ona materiałem antyalergicznym, dodatkowo jej struktura i właściwości pełnią funkcje rehabilitacyjne i ortopedyczne. Jeśli więc mamy problemy z kręgosłupem, skarżymy się na częste bóle pleców ten rodzaj pianki powinien zniwelować nasze dolegliwości. Jest ona więc materiałem najnowszej generacji, który będzie gwarantował naszym plecom odpoczynek i relaks.