Outlet
Tel: 71 712 24 85
Porównaj (0)

Jaki materac dla osób o pełnych kształtach?

Sleeptime - Materace dla osób o pełnych kształtachNieprawidłowo dobrany materac może nieść ze sobą wiele negatywnych skutków. Zalicza się do nich bezsenność, bóle kręgosłupa, problemy z krążeniem oraz wiele innych schorzeń. Decydując się na wybór nowego materaca  powinniśmy starać się dobrać go do naszych indywidualnych potrzeb i budowy ciała. Na co powinny zwrócić uwagę osoby o pełniejszych kształtach by zapewnić sobie spokojne, przespane noce?

 

Rodzaj materaca

Gama dostępnych materacy jest bardzo szeroka i zróżnicowana. Osoby o wyższej masie cała mogą wybrać materac z praktycznie każdego rodzaju, sprężynowy czy też piankowy. Warto zwrócić uwagę na to by materac był odpowiednio elastyczny i amortyzował sylwetkę. Dobrym wyborem są materace o strefach twardości, które będę sztywniejsze w miejscach gdzie wywieramy większy nacisk na powierzchnię materaca.

 Zobacz również: Higiena materaca Problemy z bezsennością Materace typu Adam i Ewa

Twardość materaca

Sleeptime - Materace dla osób o pełnych kształtach

Twardość materaca należy dobrać odpowiednio do masy ciała. Typy twardości występują w skali od H1 do H4. Dla osób o wyższej masie ciała szczególnie polecane są materace H3- polecane dla wagi powyżej 80 kg, lub H4- polecane dla wagi powyżej 110 kg. Odpowiedni dobór twardości pomoże uniknąć efektu zapadania się materaca oraz zbyt szybkiemu odkształceniu. Stabilne podparcie sylwetki sprawi również że sen będzie komfortowy.

 

Stelaż

Przy zmianach w sypialni nie powinniśmy również zapomnieć o stelażu. Powinien on być również odpowiednio dobrany do masy ciała i typu materaca. Stelaż będzie będzie przyjmował całe obciążenie, więc źle dobrany może ulec uszkodzeniu. Najlepszym wyborem będą stelaże elastyczne ze sprężynującymi listwami.