Outlet
Tel: 71 712 24 85
Porównaj (0)

Typy wypełnień materacy

Wybór odpowiedniego dla siebie materaca oczywiście zależy od naszych indywidualnych potrzeb i preferencji. Co znajduje się wewnątrz materaca? Co jest dla nas najodpowiedniejsze? Na pewno wybierzesz coś dla siebie spośród szerokiej gamy produktów. W materacach, które oferuje nasz sklep wykorzystywane są następujące materiały:

Sprężyny:

 • Formatka bonellowa- jest to połączony system sprężyn  w kształcie klepsydr wykonanych z wysokogatunkowego, hartowanego drutu, który  tworzy wytrzymałą sprężystą konstrukcję. Sprężyny tego typu nadają elastyczność powierzchniową, co oznacza, że kiedy ugina się jedna sprężyna automatycznie uginają się inne sprężyny. Ciężar ciała użytkownika rozchodzi się więc na całą powierzchnię materaca. Efektem tego jest  to, że powierzchnia materaca jest bardzo odporna na odkształcenia, nawet w miejscach gdzie najczęściej śpimy.  
 • Formarka pocket- system sprężyn w kształcie walców umieszczonych w osobnych materiałowych kieszeniach, stąd nazywa się je często sprężynami kieszeniowymi. Dzięki takiej budowie formatki, każda sprężyna pracuje osobno i ugina się jedynie w miejscach nacisku. Sprawia to, że materac zyskuje tzw. elastyczność punktową. Materace tego typu charakteryzują się doskonałym dopasowaniem do sylwetki i niwelują uczucie „falowania” materaca. Sprężyny typu pocket są układane w 7 strefach twardości, są one uzyskiwane dzięki rozmieszczeniu na powierzchni materaca sprężyn wykonanych z drutu o różnej grubości.  
 • Formatka helix- innowacyjna formatka, która powstała z wykorzystania nowoczesnej technologii sprężyn zatopionych w piance. Każda sprężyna została osobno umieszczona w powłoce powstałej z połączenia dwóch wysokiej jakości pianek, pianki poliuretanowej i termoelastycznej memory. Dzięki temu materac jest niezwykle plastyczny i ergonomiczny. Dla jeszcze większego komfortu sprężyny są układane w 7 strefach twardości. Formatka helix to jedyna formatka sprężynowa, która może być stosowana wraz ze stelażami z regulacją.  

Sleeptime - Materace

Wkłady materacy:

 • Pianka poliuretanowa- wysokiej jakości materiał, który charakteryzuje się ogromną wytrzymałością. Materac dzięki niej jest trwały i odporny na odkształcenia nawet w miejscach najbardziej narażonych. Materac dzięki piance poliuretanowej jest odpowiednio elastyczny i zapewnia odpowiednią amortyzację sylwetki.  Jest to materiał  bardzo odporny na odkształcenia i wygniecenia. Pianka posiada przewiewną strukturę co zapewnia prawidłową cyrkulacje powietrza i odprowadzenie wilgoci. Jest to materiał w pełni antyalergiczny, ogranicza wchłanianie roztoczy.
 • Pianka wysokoelastyczna HR- pianka charakteryzująca się właściwościami ortopedycznymi dzięki swojej elastyczności i sprężystości. Zapewnia ona idealne podparcie dla kręgosłupa i całej sylwetki. Dodatkowo pianka posiada strukturę otwartokomórkową, która zapewnia odpowiednią wentylację i przewiewność materaca. Jest ona również materiałem antyalergicznym, będzie hamowała rozwój roztoczy i alergenów. 
 • Pianka lateksowa- rodzaj pianki, który został wyprodukowany przy użyciu 20% naturalnego mleczka kauczukowego. Charakteryzuje się bardzo wysoką elastycznością punktową co zapewnia prawidłowe ułożenie kręgosłupa zgodnie z naturalnymi krzywiznami. Pozwoli to na odciążenie kręgosłupa i zniwelowanie bólu. Lateks to bardzo odporny na odkształcenia i deformacje materiał. Dodatkowym atutem są właściwości antyalergiczne i antybakteryjne. Lateks posiada porowatą budowę, która zapewnia swobodny przepływ powietrza i odprowadza nadmiar wilgoci z materaca.
 • Pianka termoelastyczna VISCO (memory)-pianka, która została wynaleziona w latach 70. przez naukowców z NASA. Pierwotnie była ona wykorzystywana w lotach w kosmos by zapewnić komfort astronautom. Zastosowanie tego materiału w materacu zapewnia wygodny i zdrowy sen. Pianka termoelastyczna reaguje pod wpływem ciepła i nacisku ciała idealnie dopasowując się do sylwetki. Ma ona działanie ortopedyczne, niweluje ucisk na ciało i daje uczucie relaksu. Pianka VISCO często jest stosowana w profilaktyce przeciwodleżynowej i w problemach z krążeniem. Materiał ten jest również w pełni antyalergiczny.   
 • Mata kokosowa- materiał w pełni naturalny, został wykonany ze skorupy orzecha kokosowego. Jest on odpowiedzialny za nadanie odpowiedniego stopnia twardości materacowi oraz nadaje trwałości całej konstrukcji. Kokos posiada właściwości antyalergiczne i antygrzybiczne. Dzięki swojej budowie jest bardzo przewiewny i absorbuje wilgoć z materaca.  
 • Wełna owcza- materiał naturalny, który posiada właściwości termoregulacyjne. Jest stosowana w materacach  i pokrowcach typu lato/zima i znajduje się po stronie, która ma ogrzewać podczas chłodnych nocy. Owcza wełna posiada także właściwości antyalergiczne i przeciwreumatyczne.
 • Hydrożel – materiał, który posiada właściwości termoregulujące. Będzie przydatną warstwą w materacu dla osób, które mają problemy z przegrzewaniem się i potliwością podczas snu. Obniża on temperaturę ciała o około 3 stopnie, daje uczucie świeżości i orzeźwienia.
 • Filc tapicerski- warstwa podkładowa, odpowiada za amortyzację układu sprężynowego oraz izolację dźwięku podczas zmieniania pozycji ciała.
 • Owata- podszycie pokrowca, jest to miękka, ciepła włóknina wykonana z poliestru o właściwościach antyalergicznych. Nadaje miękkości, puszystości i sprężystości.
 Zobacz również: Higiena materaca Dlaczego sen jest ważny? Materace dla osób o pełnych kształtach