Outlet
Tel: 71 712 24 85
Porównaj (0)

Jaki materac dla Seniora?

Sleeptime - materac dla senioraSpokojny zdrowy sen to ważna sprawa dla każdego człowieka. Wraz z wiekiem zmieniają się potrzeby i wymagania każdego z nas. Materac dla seniora powinien również  być odpowiednio dobrany do wymagań i potrzeb osoby starszej. Z wiekiem człowiek może borykać się ze schorzeniami takimi jak bóle stawów, kręgosłupa, reumatyzm czy osteoporoza. Dobrze dobrany materac pomoże w walce z tymi schorzeniami, zniweluje ból i sprawi, że noc będzie spokojnie przespana.

Problemy z kręgosłupem i stawami

Bóle kręgosłupa i problemy ze stawami to najczęstsze schorzenia. Aby im zapobiec warto zainwestować w materac, który pomoże w walce z tymi dolegliwościami. Na co warto zwrócić uwagę? Dobrym rozwiązaniem są materace, które będą  maksymalnie niwelować nacisk na szyję, barki i biodra. Decydując się na wybór rodzaju materaca najbardziej polecane będą materace kieszeniowe lub piankowe (w tym lateksowe i wyoskoelastyczne). Będą one prawidłowo amortyzować sylwetkę oraz niwelować zbyt duży ucisk. Warto by w materacu znalazła się warstwa o właściwościach ortopedycznych: pianka lateksowa, termoelastyczna lub wysokoelastyczna. Te materiały z pewnością zapewnią najbardziej komfortowy sen.

Problemy z reumatyzmem i marznięcie w nocy

Dla osób starszych, które mają problemy z reumatyzmem lub często marzną w nocy polecane są materace, które zawierają owczą wełnę. Jest to materiał o doskonałych właściwościach termicznych. Pomaga w utrzymaniu stałej temperatury ciała i zapobiega utracie ciepła.

 Zobacz również: Ortopedyczne materace Problemy z bezsennością Lateks, czy memory?

Problemy z krążeniem

Jeśli borykamy się z problemami z krążeniem warto wybrać materac, który zniweluje ucisk w newralgicznych miejscach. Przy takich schorzeniach pomoże zawartość w materacu pianki termoelastycznej, która pod wpływem ciepła i nacisku idealnie dopasowuje się do kształtu ciała. Daje ona uczucie odprężenia i zrelaksowania, a także maksymalnie niweluje ucisk na cało. Innym sposobem jest owcza wełna, która będzie pobudzała krążenie krwi.

Sleeptime - materac dla senioraDługie przebywanie w łóżku

Zdarza się, że schorowane osoby często większość czasu spędzają w łóżku. Problemem, który może się wtedy pojawić są odleżyny. W takim wypadku egzamin zdają materace z pianką termoelastyczną, która jest polecana w profilaktyce przeciwodleżynowej. W przypadku bardziej zaawansowanego problemu warto zainwestować w specjalistyczny materac przeciwodleżynowy.

Odpowiednia twardość materaca

Często powtarza się, że zdrowy materac to twardy materac. Nic bardziej mylnego. Twardość materaca powinno dobrać się odpowiednio do wagi użytkownika. Jeśli będzie on za twardy, zacznie uciskać ciało i kręgosłup, sprawi że sen będzie niespokojny i niewygodny. Za miękki materac nie będzie prawidłowo podpierał sylwetki. Ciało będzie się w nim zapadało.