Outlet
Tel: 71 712 24 85
Porównaj (0)

Co wybrać dla niemowlaka i alergika?

Jak wybrać materac, kiedy użytkownik jest bardzo wymagający? Oto kilka rad dotyczących wyboru materaca dla niemowlaka i alergika:


Sleeptime - Materace dla dzieciMaterac dla niemowlaka

Materac dla maleńkiego dziecka to jeden z najtrudniejszych wyborów. Zwłaszcza, że na rynku jest dostępna bardzo duża liczba produktów. Na co należy zwrócić uwagę przy zakupie materaca dla naszej pociechy?

Pierwszym kryterium przy wyborze materaca dla niemowlaka to twardość. Wbrew powszechnym opiniom materac ten nie powinien być zbyt twardy. Dobrym wyborem jest elastyczny materac, który dopasuje się do małego ciała i będzie prawidłowo podpierał całą sylwetkę. Optymalnym wyborem są materace średnio twarde. Ważne by materac miał równą powierzchnię, bez zagłębień czy fałdek.

Drugim kryterium to typ materaca. Najlepszym materacem dla niemowlaka będzie materac wykonany w całości z pianki. Będzie on prawidłowo amortyzował sylwetkę, a także nie będzie wywierał zbyt dużego nacisku na mały kręgosłup. Materace piankowe są również bezpieczniejsze, ponieważ nie chłoną roztoczy i alergenów.

 Zobacz również: Higiena materaca Materace dla dzieci Materace typu Adam i Ewa

Wkład materaca to także istotna sprawa. Należy zwrócić uwagę by materiały były antyalergiczne i bezpieczne dla zdrowia dziecka (warto sprawdzić czy produkt posiada odpowiednie atesty!). Materiały, które będą przyjazne dla dzieci to: pianka poliuretanowa, pianka lateksowa, pianka wysokoelastyczna czy pianka termoelastyczna. Materac może być również wzbogacony o kokos, który pomoże w odprowadzeniu wilgoci z materaca.

Ostatnia wskazówka dotyczy wybory wymiaru materaca. Powinien być on odpowiednio dobrany do wymiarów łóżeczka, musi idealnie pasować. Nie można go uciskać na siłę, ponieważ będzie się załamywał i nie spełni odpowiednio swoich funkcji.

Materac dla alergika

Sleeptime - Materace dla alergików

Dokonując zakupu materaca osoby cierpiące na alergie powinny być szczególnie uważne. Jakie materiały będą dozwolone i zapewnią spokojny sen?

Materace piankowe czy sprężynowe? Dla osób cierpiących na silne alergie bezpieczniejsze będą materace w całości wypełnione pianką. Struktura pianki hamuje wnikanie roztoczy w głąb materaca. Stanowi środowisko, które ogranicza rozwój grzybów i innych mikroorganizmów. Bardzo dobrym wyborem są materace lateksowe, które dodatkowo będą działałby antybakteryjnie.

Należy sprawdzić na jakie materiały jesteśmy uczuleni i czy dany produkt nam nie zaszkodzi. Alergicy powinni unikać stosowania w materacu naturalnych surowców tj. kokos, wełna, końskie włosie, trawa morska. Mogą one silnie uczulać

Przy wyborze materaca warto zwrócić uwagę na pokrowiec na materacu. Najlepiej aby miał możliwość ściągnięcia i wyprania w pralce, co pomoże usunąć roztocza i kurz z materaca. Materiał z którego jest wykonany pokrowiec powinien być antyalergiczny oraz antygrzybiczny.