Outlet
Tel: 71 712 24 85
Porównaj (0)

Materace typu Adam i Ewa, kiedy wybrać?

Sleeptime - Materace dla parJaki materac będzie dobrym rozwiązaniem dla par? Bardzo często każda z osób ma różne preferencje dotyczące twardości materaca lub występują różnice w wadze. Jak osiągnąć  kompromis, który umożliwi komfortowy sen każdemu z użytkowników?

Istnieje gama produktów, które są stworzone specjalnie z myślą o dwóch użytkownikach. Materace te są różnie nazywane przez producentów. Nazwy z którymi można się spotkać to: materace małżeńskie, materace dla par, materace dualsleep czy materace typu Adam i Ewa.

Materace typu Adam i Ewa są skonstruowane w ten sposób, że na jednej powierzchni, obok siebie posiadają dwa typy twardości np. H1/H2 lub H2/H3. Taki podział daje możliwość dopasowania jednego materaca do potrzeb obojga z użytkowników. Dzięki temu osoby o różnych wagach będą odczuwały wysoki komfort snu, bez konieczności zakupu dwóch mniejszych materaców.

 Zobacz również: Pocket, multi czy lux? Twardość materaca Jak dobrać materac?

Sleeptime - Materace dla dwojgaIstnieje dość duży wybór tego rodzaju produktów. Materace tego typu można odnaleźć zarówno wśród materacy sprężynowych jak i piankowych. Są one wyposażone w różnego rodzaju dodatkowe wkłady, które dodadzą komfortu snu.

Ten typ materacy może być również stosowany przez jedną osobę, która nie jest do końca zdecydowana w preferencjach dotyczących wyboru twardości materaca.  Użytkując taki materac można zmienić twardość materaca ze względu na aktualne potrzeby.