Outlet
Tel: 71 712 24 85
Porównaj (0)

Pocket, multipocket czy luxpocket?

Sleeptime - materace kieszeniowe

Wypełnienie materacy kieszeniowych, jest bardzo charakterystyczne ze względu na to, że sprężyny, które znajdują się w materacu są od siebie oddzielone i ‘schowane’ w oddzielnych kieszeniach.

W zależności od wielkości i gęstości umiejscowienia kieszeni ze sprężynami materace dzielimy na takie, które zawierają od 274 sprężyn na m2,  do 1000 sztuk sprężyn na m2 .

Materace pocketowe

Zawierają ilościowo 274 sprężyny (zamknięte w kieszeniach) na m2. Dzięki temu są to materace wyjątkowo ciche, podczas użytkowania nie wydają one żadnych metalicznych dźwięków (jak czasami zdarza się to w materacach bonellowych). Dodatkowo takie umiejscowienie sprężyn ochronionych kieszeniami pozwala na niezależną pracę każdej sprężyny – uginają się one tylko pod ciężarem ciała śpiącej osoby, nie ma więc problemu zapadania się w materac, jeśli śpią na nim dwie osoby.

 Zobacz również: Wypełnienie materaca Problemy z bezsennością Materace typu Adam i Ewa

Materace multipocket

Charakteryzują się większą od pocketowych, liczbą sprężyn na m2. W multipocketach sprężyn jest 508 na m2.  Dodatkowe sprężyny zapewniają w takim materacu więcej punktów podparcia, dzięki czemu materac ma zapewnioną elastyczność punktową. Kolejną właściwością materacy multipocketowych, jest to, że są one dwustronne, dzięki czemu z obu stron posiadają identyczne warstwy, w związku z czym, komfort użytkowania materaca z obu stron jest identyczny.

Sleeptime - Materace Kieszeniowe

Materac typu luxpocket

Jest ulepszoną wersją materaca typu multipocket. W tym wypadku ilość sprężyn na m2 wynosi  1000 sztuk. Jest to więc ogromna różnica, w porównaniu chociażby z materacem pocketowym. Zwiększona liczba punktów oparcia gwarantuje doskonałą jakość snu, warto się więc zastanowić podczas wyboru materaca nad tą najbardziej ekskluzywną ale też gwarantującą prawdziwą wygodę opcją rozmieszczenia sprężyn.